U Novom Sarajevu je pobjedu proglasila aktuelna gradonačelnica Benjamina Karić koja je pobijedila Muamera Bandića kandidata SBiH. Bandić je za Hayat kometarisao rezultate izbora naglašavajući kako postoji veliki broj nevažećih lisitća.
-Čekamo da se prebroje glasovi. Postoji jedan veliki broj nevažećih listića gdje smo očekivali dobar rezultat. Pišu se određene vrste prigovora za novo brojanje. Vidjet ćemo kako će to završiti – kaže Bandić.
Bandić je istakao kako je kandidat za načelnika Nedžad Koldžo igrao za Trojku te „preuzeo“ glasove koje je on trebao dobiti.
-Njeno je pravo da proglasi pobjedu. Ako dođe do stvarne pobjede ja ću joj čestitati. Znali smo da Koldžo igra tu igru za Trojku gdje su podigli sve resurse. Upravo je Koldžo te glasove dobio. Po svaku cijenu su htjeli da pobijede. Koldžo je odigrao da se ti glasovi podijele između mene i njega. Nadam se da je njegova karijera završena kojom će, nadam se, pozabaviti neki drugi organi - rekao je Bandić.