U narednim danima, u Bosanskom narodnom pozorištu Zenica će biti izvedene tri predstave, od kojih je jedna omladinska predstava.
Nagrađivana predstava 'Sve to je iz kuće' nastala prema tekstu Emine Omerović, u režiji Ajle Bešić, u koprodukciji Bosanskog narodnog pozorišta Zenica, XXII festivala bosanskohercegovačke drame Zenica 2023. i 26. međunarodne kulturne manifestacije 'Zeničko proljeće' bit će izvedena u četvrtak, 24. oktobra u 20 sati na Maloj sceni „Žarko Mijatović“.
U petak, 25. oktobra u 11 sati na Velikoj sceni Bosanskog narodnog pozorišta Zenica bit će izvedena omladinska predstava 'Moram ti nešto reći'. Riječ je o autorskom tekstu Selme Ćosić i Nedžme Čizmo, režiju potpisuje Selma Ćosić, a predstava je rađena u produkciji Dječije, omladinske i lutkarske scene Bosanskog narodnog pozorišta Zenica.
Dan kasnije, u subotu, 26. oktobra u 20 sati na Velikoj sceni Bosanskog narodnog pozorišta zenica bit će izvedena predstava 'Medeja' prema dramskom tekstu grčkog tragičara Euripida, u režiji Stevana Bodrože i u produkciji Bosanskog narodnog pozorišta Zenica, saopćeno je iz BNP.