Završena je druga utakmica na Evropskom prvenstvu u fudbalu koje se održava u Njemačkoj.
U Kolnu su od 15 sati igrali Mađarska i Švicarska. Bio je to drugi susret u grupi A nakon što je sinoć Njemačka deklasirala Škotsku s 5:1.

Dvoboj od velikog značaja za obje ekipe, s obzirom na to da im se predviđa borba za drugo mjesto u grupi.
Na kraju su slavili Švicarci rezultatom 3:1.
Švicarska je povela u 12. minuti. Duah je umakao odbrani nakon lijepog dodavanja Aebischera i hladnokrvno je matirao Gulacsija. Najprije je označen ofsajd, ali gol je naknadno priznat nakon provjere VAR-a.
U 21. minuti velika, zamalo kobna greška Mađara, Kerkez je loše dodao i Vargas je izbio sam pred Gulacsija, ali mađarski golman mu je sjajno odbranio jednom rukom.

U 45. minuti bilo je 2:0!
Pogodio je asistent kod prvog gola Švicarske Aebischer. Švicarska igra maestralno, nakon svake izgubljhene lopte ostaju u bespoštedno visokom presingu i ne daju disati mađarskoj obrani. Nakon jedne takve osvojene lopte u opasnoj zoni poentirao je Aebischer.

U nastavku su Mađari krenuli odlučnije. To im se isplatilo u 66. minuti. Szoboszlai je ubacio, a Varga je u padu bio precizan glavom. Isti igrač je dvije minute ranije iz izgledne pozicije glavom pucao pored gola.
Do kraja su u sudijskoj nadoknadi Švicarci stigli i do trećeg gola. Strijelac je bio Embolo.