'Sve je spremno za sutrašnju promociju u 19,00 u Hotelu 'Hollywood'. Knjiga donosi 40 priča o pojedincima, našim velikanima sporta ali i klubovima. Odabir priča i tema je bio moj, i u tom smislu sam imao veliku slobodu. Priče su hronološki poredane, onako kako su izlazile u 'Damaru', listu za koji pišem. U njima je i puno emocije poput prve priče 'Sport i košarka pobjeđuju i u ratu', a koja govori kako smo u opkoljenom Sarajevu 1994. godine kreirali kantonalnu ligu i na naše iznenađenje prijavilo se deset ekipa. Rijetko smo, dakle neredovno trenirali i u tom prvom susretu upoznao sam drugu polovinu ekipe. Svaki naredni put kad bi se vidjeli to je bio praznik a posebno zadovoljstvo je bilo vidjeti ekipu 'Čarlija' koji su iz Hrasnice dolazili prolazeći kroz tunel nekad čekajući i po šest-sedam sati. Dvorana bi svaki put bila puna a televizija 'Hayat' je čak jedno vrijeme i pratila i prenosila utakmice' sjeća se početaka Ferhatović i posebno potencira kao svoju najdražu priču u knjizi onu o Mirzi Delibašiću:

'Ne samo zato što sam lično znao i što smo se družili do kraja njegovog života – dakle i prije rata i u ratu i poslije rata. On je bio neshvaćeni genije. Osvojio je u košarci sve što se moglo osvojiti. Tokom rata je mogao da bira gdje da ode, zvali su ga iz Reala, iz Italije, iz klubova gdje je prije igrao ali on je maltene tvrdoglavo, odlučio da ostane i da dijeli tu neizvjsnost s nama. Postao je i selektor košarkaške reprezentacije i to nam je bio i najbolji plasman na jednom evropskom prvenstvu. Tada smo osvojili osmo mjesto, rahmetli Dino Bilalović je bio prvi strijelac tog prvenstva u Njemačkoj. To je jedna velika tragedija što je tako mlad otišao' sa puno emocije priča o Mirzi Delibašiću autor knjige 'Sportske priče' Ferhatović.

Svakako pogledajte cijeli razgovor i saznajte i druge tople i emotivne detalje o sjajnim pojedincima u BH sportu ali i jasnu kritiku trenutnog odnosa prema sportu koji je danas na sceni a o čemu isto tako energično i iskreno priča Ferhatović.