Još uvijek pada jaka kiša u glavnom gradu Hrvatske a nakon oluje koja je tokom noći zahvatila ovaj grad.
DHMZ je na svojim web stranicama za danas izdao narandžasti meteoalarm za zagrebačku i riječku regiju zbog jake kiše i grmljavinskog nevremena.
- Mogući obilni pljuskovi i veća količina kiše u kratkom vremenu. Količina oborine > 30 mm. Budite oprezni i svjesni mogućnosti lokaliziranog poplavljivanja manjeg broja građevina uz lokalni prekid aktivnosti na otvorenom. Očekuju se teški uvjeti za vožnju zbog smanjene vidljivosti te mokrih kolnika. Budite spremni na jača grmljavinska nevremena koja mogu prouzrokovati veliku štetu i zaštitite se od munja. Moguća su oštećenja na imovini te na drveću. Moguće su lokalne bujične poplave, olujni udari vjetra i led. Mogući su prekidi u aktivnostima na otvorenom te u prometu, poručuju iz DHMZ-a.
Snažno nevrijeme pogodilo je Zagreb iza 1 sat, a trenutno pada jaka kiša, grmi i sijeva, a temperatura je pala na 23 stepena Celzijusa.
Uprava Civilne zaštite javila je da su noćas imali oko 30 dojava o poplavljenim podrumima, stanovima te srušenim stablima na javnim površinama.
Grižanska ulica u Donjoj Dubravi je poplavila, porušeno je i pokoje stablo.