Liste čekanja na Kliničkom centru univerziteta u Sarajevu nikad duže, deficit ljekara, kao i lijekova.
Nezadovoljstvo rukovodiocima preduzeća pokazali su radnici BH Telecoma, BHRT-a, Federalne televizije i Televizije Sarajevo.
Čović kaže da će se u Upravni odbor Radio-televizije Federacije birati oni koji će predvoditi upravna tijela, menadžment i uredništvo, što je direktno uplitanje politike u uređivačku politiku javnog servisa jednog entiteta.
Elektroprivreda BiH u 2023-oj godini zabilježila je gubitak od 331 milion maraka.
Ukratko, ovo su dosadašnji rezultati rada novih uprava u javnim preduzećima.
Velika obećanja o promjenama nabolje ishodila su potpuno suprotnim.
Umjesto procvata javnog preduzeća, unapređenja poslovanja EPBiH, dobili smo povećanje cijena električne energije, što je ujedno bio novi šok, ali i udar na džepove građana.
EPBiH došla je u poziciju da teško zadovoljava vlastite potrebe potrošnje električne energije, kaže Edhem Bičakčić, bivši generalni direktor EP BiH.
Elektroprivreda je, kako tvrdi, izgubila status aktivnog izvoznika i praktički više na godišnjem nivou ne može ponuditi resurse za izvoz.
A nekada najpoželjniji poslodavac, kompanija BH Telecom koja je nudila idealne uvjete za rad, sada se suočava s teškim optužbama Sindikata.
Sindikat BH Telecoma već duže vremena pokušava ostvariti saradnju s upravom u cilju poboljšanja uslova rada radnika kao i poboljšanja kvaliteta usluga koje BH Telecom pruža svojim korisnicima. Do sada im to, kažu, nije polazilo za rukom.
Ništa bolja situacija ne odvija se ni na KCUS-u. I dalje bez generalnog direktora, a sve prati niz opstrukcija u radu, ali i u pružanju usluga pacijentima. Manjak kadra i lijekova, te liste čekanja.
Oni koji prate i analiziraju političku scenu mišljenja su da je očito da je Trojka previše toga obećala, a da nije u stanju realizovati ono što je najavila kao promjenu u odnosu na prethodnu vlast i sistem
(A. Jablan)