Prethodnog vikenda održano je vaterpolo prvenstvo Bosne i Hercegovine u kategoriji juniora. Prvenstvo je održano na Olimpijskom bazenu u Banjoj Luci, a trofej su i ove godine podigli vaterpolisti VK Torpedo, pobjedivši VK Invictum rezultatom 8:7 i VK Banja Luka rezultatom 6:4.
Ovo je druga godina zaredom da pobjedu na Državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine u kategoriji juniora odnosi VK Torpedo, a prije 4 godine ista generacija je uzela zlatnu medalju u kategoriji mlađih juniora, što pokazuje kontinuitet u radu navedenog kluba.
Jedan od najboljih pojedinaca VK Torpedo je bio kapiten U19 reprezentacije Bosne i Hercegovine Danin Kahrić. Osim njega nastupili su i: Tarik Komarica, Adnan Hrković, Daris Maksumić, Berin Rožajac, Danin Bašić, Ahmed Čajić, Benjamin Jašar, Rijad Čarković, Emir Redžepagić, Harun Beglerović, Vasilije Parača i Anur Ajanović.
U narednim mjesecima će se održati državna prvenstva Bosne i Hercegovine i u ostalim kategorijama.