Mininogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjeli je poraz od Rumunije s 4:1 u meču četvrtfinala Evropskog prvenstva u sjajnoj atmosferi u sarajevskoj Skenderiji. Već na poluvremenu je bilo 3:0.

Delić i Stanić su imali najbolje šanse za našu selekciju, a u 50. minuti Senijad Ibričić je izveo penal i smanjio na 4:1, što je bio i konačan rezultat.
Rumunija igra protiv Kazahstana u polufinalu i jedan je od glavnih favorita za osvajanje prvog mjesta. BiH je plasmanom u četvrtfinale automatski osigurala nastup na Svjetskom prvenstvu u Azerbejdžanu naredne godine.

Rumunija se u proteklih 11 evropskih prvenstava u ovom sportu plasirala čak 10 puta u polufinale i to dovoljno govori koliko teškog rivala smo imali.
Francuska u drugom polufinalu čeka boljeg iz duela Srbije i Belgije.