Ovaj predmet je bio kao i svi drugi takvi predmeti. Jedina razlika je u tome što se u ovom slučaju radilo o poznatoj ličnosti. Što se tiče kazne sve je u skladu sa zakonom. Moj branjenik je iskoristio mogućnost otkupa zatvorske kazne onako kako to zakon nalaže. Ovo je rekao za Hayat.ba Rusmir Karkin, advokat Moamera Kasumovića koji je osuđen za pedofiliju.

Poznati bh. glumac, Moamer Kasumović, je osuđen za bludne radnje nad dječakom. Za ovaj slučaj se nije ni znalo do prije nekoliko dana kada su u javnosti isplivali detalji slučaja. Nakon toga su mnogi osudili ono šta je glumac uradio a pojedini su i otkazali saradnju sa Kasumovićem.

Njegov advokat Rusmir Karkin ističe da nema ništa posebno jer je ovo bio redovan postupak bez ikakve nagodbe. Kako kaže nije se o slučaju govorilo ranije jer je maloljetnik u pitanju.

-Javnost je sada zainteresirana jer je on poznata ličnost. Ali, tu ništa nije bilo neobično niti posebno. Tu je bio redovan postupak bez bilo kakve nagodbe, ičega. Tužilaštvo podiglo optužnicu, saslušalo svoje svjedoke, saslušani svjedoci odbrane i donesena presuda. Na kraju osuđen na godinu dana zatvora i to je to - kaže Karkin.

Ono za šta je Kasumović osuđen su dva dodira, kako kaže njegov advokat Karkin, dodajući da se Kasumović redovno pojavljivao na suđenjima. Zbog nezadovoljstva presudom i Tužilaštvo i odbrana su se žalili.

-Da me pogrešno ne shvate. Ne minimiziram ja ovaj slučaj, ali djelo za koje je on osuđen, u pitanju su dva dodira. I za ta dva dodira je dobio godinu dana zatvora. On je dolazio redovno na postupak, pojavljivao se. Žalili se i mi, žalilo se i Tužilaštvo. Sada ne mogu da se sjetim jesmo li se mi žalili na visinu kazne. Znam da nismo bili zadovoljni presudom – naveo je Karkin za Hayat.ba.

(FOTO: Patria)