Paradajz bije glas da je primadona svake bašte. Zašto? Zato što voli da ga lijepo pazite i mazite, zalivate i đubrite, a zauzvrat on će vam dati najsočnije plodove, rađat će bogato i dugo.

Sadnicu paradajza svakako treba posaditi duboko, ali da li će to biti bočno ili ravno u duboku rupu to samo zavisi od vas. Oba slučaja biće uspješna. Najbolje je prije sadnje ukloniti posljednja dva lista sa sadnice paradajza i zakopati ga što dublje u već nađubrenu (bogato nahranjenu) zemlju.

Paradajz ne voli da ga đubrite naknadno. Zemlja u kojoj je posađen mora biti već dobro obogaćena svim mineralima potrebnim za rast biljke. Zbog toga je dobro da pre sađenja nekoliko puta dobro nađubrite i preorete zemlju u koju planirate da posadite paradajz.

Sadnja paradajza pravo, direktno u rupu:

Radi se na taj način što se iskopa rupa u obogaćenoj zemlji, nalije se vode, sačeka se da zemlja upije vodu, a potom se još jednom nalije vode, pa stavi sadnica paradajza dobro zatrpa i zalije. Za nedjelju dana možete da stavite još malo đubriva oko paradajza, ali to nikako nemojte raditi kada paradajz počne da cvijeta. Onaj momenat kada paradajz procvijeta – đubrenje ove biljke je završeno.

Iskopajte rov, nađubrite ga, zalijte ga i sadnicu paradajza položite bočno, a zatim prekrijte zemljom kao da ga ušuškavate pred spavanje. Ne brinite, paradajz neće rasti nakrivo. On će naći svoj put ka suncu i ispraviće se tako da ćete ga vezati za pritke ili ostale držače tokom daljeg rasta, ali njegov korijen će ostati duboko u zemlji zbog čega će kasnije biti otporan na bolesti i lakše će podnositi sušu.