Iako je 23-godišnji Piastri već imao ugovor do 2026. godine, nova saradnja osigurava mu dugoročnu budućnost u McLarenu, aktuelnom konstruktorskom prvaku.
Prošle je sezone završio na četvrtom mjestu ukupnog poretka, nakon pobjeda u Mađarskoj i Azerbajdžanu, a ove godine očekuje se da će se boriti za naslov zajedno sa kolegom Landom Norrisom.
– Sjajan je osjećaj znati da sam dio McLarenove dugoročne vizije, izjavio je Piastri.
– Tim mi je vjerovao kad smo potpisali 2022. godine, a putovanje koje smo prošli u protekle dvije sezone kako bismo vratili McLaren na sam vrh sporta bilo je nevjerovatno. Ponosan sam što ću i dalje predstavljati ovaj legendarni tim dugi niz godina, dodao je.
Piastri je ušao u svoju treću sezonu u Formuli 1 nakon što je 2023. godine prešao u McLaren, prethodno prolazeći kroz pravnu bitku s Alpinom.
Zajedno s Norrisom prošle je godine donio McLarenu prvi naslov konstruktorskog prvaka još od 1998.
McLaren je s postavom Lando Norris - Oscar Piastri glavni favorit za odbranu titule konstruktorskog prvaka u Formuli 1. Naredna utrka Formule 1 počinje u petak Velikom nagradom Australije, a glavna utrka zakazana je za nedjelju.

