Osoba čiji su inicijali T.M, koje je teško povrijeđeno u saobraćajnoj nesreći u Brčkom, operisano je u tuzlanskoj bolnici i priključeno na respirator, rečeno je u Univerzitetskom kliničkom centru Tuzla.

Portparol ove zdravstvene ustanove Ersija Aščerić Mujedinović, rekla je Srni da je pacijent u veoma teškom zdravstvenom stanju.

Ona je dodala da su urađeni multdisciplinarni pregledi i dijagnostika, te utvrđene multilateralne povrede, kontuzija pluća, fraktura rebara i lumbalna fraktura kičme.

Pacijent je primljen u Jedinicu intenzivnog liječenja Klinike za anesteziologiju i reanimatologiju UKC Tuzla.

U teškoj saobraćajnoj nesreći na regionalnom putu Brčko–Cerik jučer su poginula dva brata od 16 i 19 godina, te njihova dvadesetdvogodišnja sestra.

U sudaru je učestvovalo više vozila, a dva su sletjela sa kolovoza.

Iz Kabineta brčanskog gradonačelnika najavljeno je da će dan sahrane poginulih biti proglašen danom žalosti u Brčko distriktu.