Fudbaleri Španije i Hrvatske igraju prvi meč na Evropskom prvenstvu u fudbalu u okviru grupe B. Na poluvremu Furija ima velikih 3:0.

Španija je za tri minuta postigla dva gola. Furija je povela u 29. minuti. Morata se ubacio u široki prostor između dva stopera nakon što ga je preciznim dodavanjem pronašao Ruiz i španski kapiten je loptu pospremio u mrežu Livakovića.

Već dvije minute kasnije novi gol u mreži Hrvata. Fabian Ruiz primio je loptu na rubu šesnaesterca, stvorio sebi prostor za udarac i zatim neodbranjivo pogodio za veliku prednost Španaca.

Nakon što je Hrvatska promašila nekoliko izglednih šansi, Španija je to kaznila i u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postigla i treći gol.
Strijelac je bio Daniel Carvajal. Yamal je ubacio nakon skraćenog kornera, a Carvajal je ostao sam na petercu i matirao nemoćnog Livakovića.