Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić u posljednjih nekoliko sedmica posjećuje mjesta i komentira situacije izvan svoje države, dok mu je država "okupirana" svakodnevnim protestima.

Tako se pored hitnog dolaska u Banja Luku i spašavanjem Milorada Dodika pokušao u centar pažnje dovesti komentirajući odnose Rusije i Ukrajine.

Srbija podržava sve napore da se u Evropi i svijetu donese mir i stabilnost, uključujući napore koje ulaže američki predsjednik Donald Trump na okončanju rata Rusije i Ukrajine, poručio je predsjednik Aleksandar Vučić.

- Predsjednik Donald Trump pokazuje istinsko vodstvo zalaganjem za okončanje rata Rusije i Ukrajine. Diplomatija, a ne beskrajno krvoproliće, mora prevladati - poručio je srbijanski predsjednik na mreži X.

Istakao je da Srbija podržava sve napore da se u Evropi i svijetu donese mir i stabilnost, ali da je sad vrijeme za hrabre akcije.

Protesti u Srbiji, a Vučić o svjetskim problemima: Trump pokazuje istinsko vodstvo

Podsjećamo, sastanak ruskih i američkih delegacija od kako je Trump preuzeo dužnost američkog predsjednika prvi put održan je 18. februara u Rijadu u Saudijskoj Arabiji.

Razgovaralo se o bilateralnim odnosima i naporima za okončanje rata u Ukrajini. Također, u toku su i pripreme za sastanak Trumpa i njegovog ruskog kolege Vladimira Putina.