U Zagrebu (Hrvatska) protiv jednog taksiste podignuta je optužnica jer je mušteriju oštetio za 185.26 eura (oko 361 KM).

U optužnici se navodi da je uzeo mobitel koji je mušterija ostavila u autu i naručio dvije vožnje, koje je on zatim prihvatio i odvozio.

Navodi se da je taksist radio za jednu firmu koja je ugovorni partner Bolta te je vožnje prihvatao preko njihove aplikacije. Nakon što je svoju mušteriju odveo na traženu adresu, taksist je primijetio da je za muškarcem ostao mobitel, ali umjesto da ga vrati, naručio je najprije jednu vožnju.

S obzirom na to da su u aplikaciji Bolt na mobitelu mušterije ostali zabilježeni podaci kreditne kartice, taksist je uspio naručiti i odvoziti vožnju te cijeli iznos naplatiti na račun mušterije. Nakon što mu je prva vožnja pošla za rukom, naručio je i odvozio još jednu vožnju.


Tužilaštvo traži šest mjeseci uvjetnog zatvora



Oštećeni je muškarac tek sljedećeg dana saznao da mu je mobitel ostao u taksiju, a na mail su mu stigle obavijesti, odnosno računi, za dvije vožnje koje nije naručio.

Potom je o svemu putem maila obavijestio platformu Bolt od kojih je povratno dobio podatke o spornim vožnjama, a iz dobivenih podataka je saznao i podatke o vozaču.

Taksist je na kraju sve priznao i tvrdio da je odmah nakon naručenih vožnji sam nazvao Bolt i rekao im što je napravio, no istinitost tih tvrdnji tek treba utvrditi na sudu.

Tužilaštvo za mladog taksista traži kaznu od šest mjeseci uvjetnog zatvora, s rokom kušnje od dvije godine.