Učenica devetog razreda i matrurantica Osovne škole “Ćamil Sijarić” Nemila Medina Drapić preminula je jučer u 15. godini.

Dženaza će se klanjati danas poslije ikindije namaza u Džematu Kolići. Iza Medine su ostali neutješni roditelji, otac Hasan i majka Melisa, brat Ibrahim, sestre Almedina i Elvedine, snaha.. te brojna rodbina i prijatelji

15-godišnja Medina u ramazanu preselila na bolji svijet: Hafiz Botić objavio emotivnu poruku

Društvene mreže su preplavljene emotivnim porukama kojima se mnogi opraštaju od Medine.

''Ova slika je sa panoa maturanata OŠ "Ćamil Sijarić" u Nemili. Na njoj je Medina Drapić, učenica 9. razreda iste škole. Ona je jučer, u lijepom i odabranom ramazanu, preselila na bolji svijet. Mi, obični smrtnici, rekli bismo iznenadnom smrću. I jeste. Ali, nismo mi ti koji stavljaju tačku na kraju naših životnih priča. Stavlja ih Onaj Koji nam je i život darovao. Medina je otišla svome Gospodaru onda kada je On htio'', navodi hafiz Nedim Botić.

''Ostala je pouka nama, koji smo ostali da još kratko vrijeme hodamo ovosvjetskim stazama, da ne mislimo samo na dunjaluk, nego da se spremamo i za "put bez povratka". Pa, pošto se već Njemu vraćamo, potrudimo se da imamo šta i iznijeti pred Njega, da nam naše ruke budu pune dobrih djela. A naša Medina je, koliko smo mogli saznati, ovodunjalučku kratku misiju obavila u potpunosti. Bila je prelijepa ahlaka, nosila hidžab. Noć prije je prisustvovala i noćnom namazu u džamiji. A danas, kada se pripremamo za najodbraniju noć u godini, njena duša kreće u okrilje Njenog Gospodara. Molim Uzvišenog da je obraduje džennetul-firdevsom, a njenim najdražim podari brdo sabura u ovom teškom iskušenju. Amin'', dodaje.