Na nepristupačnom terenu u oblasti Mangarta, u blizini Bovca u Sloveniji, danas prije podne prinudno je sletio manji avion s dvoje njemačkih državljana. Do nesreće je došlo nakon što su uletjeli u zonu turbulencija, što je izazvalo naglo vertikalno propadanje letjelice.
Prema informacijama slovenačke policije, u avionu su bili 39-godišnja žena, koja je upravljala avionom, i 51-godišnji muškarac. Avion je poleti iz Njemačke i bio na putu ka Portorožu kada je u blizini granice između Italije i Slovenije ušla u nestabilnu vazdušnu zonu. Nakon gubitka kontrole, aktiviran je spasilački padobran, a avion je prinudno sletio na strmu padinu iznad mjesta Stož.
Putnici su iz aviona izašli nepovrijeđeni i uspjeli da sami pozovu pomoć. Na teren su odmah upućeni pripadnici Gorske službe spasavanja (GSS) Bovec, a u akciji su učestvovali i članovi Vatrogasnog društva Bovec te policija.

Helikopter hitne medicinske pomoći sa gorskim spasiocem ubrzo je locirao i evakuisao putnike s visine od oko 1.400 metara. Helikopter Slovenačke vojske prevezao ih je na sigurno, na područje planine Mangartsko sedlo. Oštećeni avion uočio je i biciklista koji je prolazio tom rutom, te je dodatno alarmirao nadležne službe.
Prema podacima sa portala Flightradar24, riječ je o lakom sportskom avionu tipa Aerospool Dynamic, koji je iz Njemačke poletio jutros u 9:21, preletio Austriju, ušao u italijanski vazdušni prostor kod Tarvisija, a potom sletio blizu slovenačko-italijanske granice, nedaleko od prevoja Predel.
Kako prenosi 24ur.com, kontrola leta je u 10:40 primila posljednji kontakt s pilotkinjom, dok je tri minute kasnije avion nestao s radara. Policija je o incidentu obavijestila istražnog sudiju, okružnu državnu tužiteljku i istražioca za vazduhoplovne nesreće.