Usred istrage o tome jesu li bogati turisti tokom opsade Sarajeva devedesetih godina plaćali hiljade eura kako bi pucali na nenaoružane civile, iznenada je preminuo jedan od glavnih svjedoka - Slavko Aleksić.

Zloglasni četnički vojvoda umro je iznenada u Trebinju, iako je, prema navodima, bio dobrog zdravstvenog stanja. Bio je živ u Trebinju, sve dok nije spomenuto ime Aleksandra Vučića u aferi 'Sarajevo safari'. Ranije je prebačen na VMA u Beograd, da bi ga, potom, našli mrtvog - opet u Trebinju.

O tome je za ' Vijesti u 7' govorio kolumnista Dragan Bursać.

Zanimljivo je kako je četnički vojvoda Aleksić sve vrijeme živio u BiH. Njegove četničke aktivnosti su nažalost bile nekažnjene sa bremenom rata gdje je Sarajevo držao na dlanu, gdje je učestvovao u onome što se zove ubijanje grada Sarajeva. Onog trenutka kada je govorio o Vučiću i njegovom učešću u 'Sarajevo safariju' je prebačen u Beograd – govori Bursać.