Na Skupštini Zajednice srednjih škola Kantona Sarajevo, održanoj ove sedmice, za novog predsjednika Zajednice izabran je Senad Alić, direktor Gimnazije SSST. Mandat traje četiri godine.

Zajednica srednjih škola KS djeluje kao stručno i savjetodavno tijelo pri Ministarstvu za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, a okuplja 44 srednje škole iz cijelog kantona. Njena uloga je jačanje saradnje među obrazovnim ustanovama i unapređenje kvaliteta odgojno-obrazovnog procesa.

Iz Gimnazije SSST su poručili da je ovo značajno priznanje ne samo za direktora Alića, već i za školu koju predstavlja, naglasivši njegov dugogodišnji doprinos razvoju modernog obrazovanja i podršku nastavnicima i učenicima.

Čestitamo direktoru Aliću na izboru i želimo mu uspješan mandat u daljem unapređenju srednjoškolskog obrazovanja u Kantonu Sarajevo - navodi se u saopćenju Gimnazije SSST.