"Operativna akcija se zove "Šljunkara 2". Postupamo jutros pod nadzorom postupajućeg tužioca Tužilaštva BiH, a područje je Bijeljina i Brčko distrikt. Realiziraju se naredbe Suda BiH. Vrše se pretresi radi pronalazaka predmeta koji se mogu dovesti u vezi sa izvršenjem krivičnih djela organizirani kriminal, neovlašteni promet opojnim drogama i pranje novca, propisana sa Krivičnim zakonom BiH, kao i krivično djelo neovlaštena proizvodnja i promot opojnih droga iz Krivičnog zakonika RS - potvrdila je za Fenu Jelena Miovčić, glasnovogovnica SIPA-e.
O tome koliko je lokacija u pitanju te da li će biti hapšenja, u ovom trenutku nije mogla govoriti.
Miovčić je kazala kako SIPA radi na teritoriji cijele BiH.

Kad provodimo određene akcije, ne najavljujemo se, ali nekad tražimo asistenciju, saradnju sa drugim policijskim tijelima u BiH. To nekad bude MUPRS, FUP, nekad nam je potrebna saradnja i drugih policijskih tijela. Sigurno da je ovaj put obaviješten MUP RS-a jer je zatražena određena saradnja - kazala je Miovčić.
Ovo je treća akcija u kojoj učestvuje SIPA nakon što je NSRS usvojila sporne zakone, kojom se zabranjuje rad SIPA-e na području ovog entiteta, a ujedno i najveća do sada.