Izrael je danas izveo zračne napade na ciljeve u glavnom gradu Jemena, Sani. Prema tvrdnjama očevidaca, meta je bilo ministarstvo odbrane pod kontrolom hutista, prenijela je televizija Al-Masirah, koja je u vlasništvu ove grupe.
Izraelski mediji izvještavaju da su pogođeni vojni kampovi, sjedište odjela hutističke vojne propagande te skladište goriva. Hutistički izvori tvrde da je u napadima bilo poginulih i ranjenih.

Očevidci navode i da je gađano ministarstvo vanjskih poslova Hutista. Ovaj događaj predstavlja nastavak serije uzajamnih napada između Izraela i Hutista koji traju već više od godinu dana.
Stanovnici Sane izjavili su da je bombardovana skrivena lokacija smještena između dvije planine, koja se koristi kao komandni i kontrolni centar. Trenutno nije poznat puni razmjer materijalne štete.
Učestali sukobi hutista i Izraela
Napad je uslijedio desetak dana nakon što je 30. augusta u jednom udaru život izgubio premijer hutističke vlade zajedno s nekoliko ministara. Hutisti, uz podršku Irana, pokrenuli su napade na Izrael i brodove u Crvenom moru nakon početka rata u Gazi, tvrdeći da je to čin solidarnosti s palestinskim narodom.
Ova grupa redovno ispaljuje projektile prema Izraelu, pri čemu većinu njih izraelska odbrana presretne. Kao odgovor, Izrael izvodi udare na područja Jemena koja su pod hutističkom kontrolom.

