Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija završila je pripreme za novu takmičarsku sezonu u Svjetskom kupu, u kojoj će prvi nastup imati sredinom decembra u švicarskom St. Moritzu, na utrkama brzih disciplina.
Predsjednik Skijaškog saveza Bosne i Hercegovine Samir Smajić kazao je na današnjoj konferenciji za medije u Olimpijskom komitetu BiH da je pred Muzaferijom vjerovatno najvažnija sezona u karijeri.
Pripreme su protekle prema planu, tako da Elvedina u sezonu ulazi potpuno spremna. Nastupit će na Svjetskom kupu, nakon čega slijede i Zimske olimpijske igre. Od nje očekujemo bolje rezultate nego prošle godine – izjavio je Smajić.

Muzaferija je navela da joj je prošla sezona bila fizički i mentalno vrlo teška, jer sam veći dio provela povrijeđena, zbog čega je napravila kraću pauzu.
Od maja sam u punom trenažnom procesu, prvo u Francuskoj, a zatim dva mjeseca u Čileu, gdje smo radili na brzim disciplinama. To mi je pomoglo da povratim samopouzdanje

Nova sezona za bh. skijašicu donosi i olimpijski značaj jer će u februaru 2026. godine predstavljati Bosnu i Hercegovinu na Zimskim olimpijskim igrama u Cortini i Milanu.
Poseban fokus biće na Olimpijskim igrama, ali i na vraćanju u formu koja mi omogućava borbu za bodove u Svjetskom kupu."Super-G mi je primarna disciplina, ali planiram se više posvetiti i tehničkim disciplinama kako bih popravila FIS bodove. U superveleslalomu bih trebala startati među 30 najboljih, a u spustu između 30. i 35. mjesta", objasnila je Muzaferija

Ove sezone mnoge iskusne takmičarke mogle bi se fokusirati isključivo na olimpijski nastup, što bi mogla biti prilika za mlađe skijašice da ostvare bolji plasman u Svjetskom kupu.

