Otkriveni su novi detalje iz istrage tragične saobraćajne nesreće u kojoj su stradali Ana Radović (20) i Aleksandar Masalušić (37).

U medijima se prvobitno pojavila informacija da je Audi SQ, kojim je upravljao Masalušić u trenutku saobraćajne nesreće koja se desila na magistralnom putu Čačak-Požega koja se dogodila 23. novembra, imao ljetne gume. Tada se spekulisalo da su upravo ljetne gume prouzrokovale saobraćajnu nesreću, u kojoj su stradali on i Ana Radović, na magistralnom putu koji je bio klizav zbog padavina koje su bile prisutne prethodnih dana u tom dijelu Srbije.

Međutim, vještačenje automobila dokazalo je da je Audi SQ u trenutku nesreće ipak imao zimske gume.

Novi detalji u istrazi: Da li je ovo moglo izazvati nesreću u kojoj su poginuli Ana i Aleksandar?

Pregledom vozila od strane stalnog sudskog vještaka saobraćajne struke konstatovano je da su na vozilu bili zimski pneumatici, propisane dubine šare – navodi se odgovoru OJT u Čačku za Blic.

Ovim vještačenjem prekinuto je neistinito nagađanje da je uzrok saobraćajne nesreće neadekvatna zimska oprema.

Kako Blic nezvanično saznaje, sumnja se da je do nesreće došlo zbog neprilagođene brzine kojom je Masalušić upravljao na klizavom magistralnom putu punom tkzv. lakat krivina.

Čekaju se podaci sudskog vještačenja koji bi pokazali koliko se tačno vozilo kretalo brže nego što je dozvoljeno.