Prije podne u Bosni je bilo umjereno do pretežno oblačno vrijeme uz postepeno razvedravanje, a u Hercegovini pretežno sunčano.

Prema najnovijim informacijama BH Metea, tokom poslijepodneva i rane večeri na sjeverozapadu, sjeveru i sjeveroistoku zemlje doći će do razvoja oblačnosti, što će izazvati lokalne kiše i pljuskove. Jači pljuskovi očekuju se uz pojavu grmljavine i pojačanog vjetra, posebno na sjeveru i sjeveroistoku.

U ostatku Bosne i Hercegovine, vrijeme će biti uglavnom suho uz duže sunčane periode. Na zapadu i jugozapadu zemlje može se očekivati povremeni pljusak, ali će veći dio dana biti bez padavina.

Danas poslijepodne i rano navečer na sjeverozapadu, sjeveru i sjeveroistoku razvojem oblačnosti biće lokalno kiše i pljuskova. Jači pljuskovi su mogući na sjeveru i sjeveroistoku uz pojavu grmljavine i pojačanog vjetra. U ostatku zemlje uglavnom suho do kraja dana i uz duže sunčane periode. Na zapadu/jugozapadu rijetko može biti malo kiše - navode.

Objavljena prognoza koja se neće svidjeti mnogima: Pljuskovi, zahlađenje, a moguć je i snijeg

Kako su saopštili, od noći na subotu (25.10.) novi priliv vlažnog zraka sa jugozapada koji će donijeti porast oblačnosti i kišu.

Tako da nas za vikend očekuje pretežno oblačno vrijeme uz kišu i pljuskove. Više padavina u nedjelju (26.10.), dok će u subotu biti manje kiše i samo lokalno. U nedjelju navečer sa sjevera će pristizati hladniji zrak, pa će tako u ponedjeljak (27.10.) ujutro na planinama biti nakratko snijega. Vjetar za vikend slab do umjeren južni i jugozapadni, na planinama lokalno uz jake udare. Dnevna temperatura 13 do 18 °C – zaključili su iz BH Meteo.