Predsjednik Evropskog vijeća Antonio Costa stigao je u srijedu u zvaničnu posjetu Crnoj Gori, na poziv predsjednika države Jakova Milatovića.
Costu je, uz najviše vojne i državne počasti dočekao crnogorski predsjednik Jakov Milatović u Vili Gorica, nakon čega je uslijedio sastanak dvije delegacije, tokom kojih će biti razmotrena pitanja od značaja za ubrzanje evropskog puta Crne Gore.
Po završetku sastanka, Milatović i Costa obratit će se medijima na zajedničkoj pres konferenciji.
Oni će zasaditi i drvo prijateljstva u dvorištu Vile Gorica.
Kako je saopćeno iz kabineta Milatovića, posjeta predsjednika Evropskog vijeća predstavlja izraz snažne podrške evropskoj agendi Crne Gore i cilju da Crna Gora postane punopravna članica EU do 2028. godine.
Ova posjeta je i potvrda posvećenosti Evropske unije regionu Zapadnog Balkana i politici proširenja - navedeno je iz kabineta Milatovića.

Costa je jučer posjetio Srbiju i Bosnu i Hercegovinu, a nakon Crne Gore putuje na Kosovo, javlja Anadolija.