Sinoć je na sceni Narodnog pozorišta Sarajevo, u sklopu 7. Sarajevo Festa, izvedena predstava "Inkubator", autora i reditelja Olivera Frljića, u produkciji Slovenskog mladinskog gledališča iz Ljubljane.
Ansambl predstave koji čine Lina Akif, Daša Doberšek, Klemen Kovačić, Dragi Potočnjak, Matthew Recer, Blaž Šef i Vito Weis izazvao je oduševljenje sarajevske publike, koja ih je nagradila snažnim aplauzom i ovacijama.
Frljić, poznat kao jedan od najprovokativnijih evropskih reditelja, još jednom je kroz formu "okrutnog pozorišta" beskompromisno progovorio o stvarnosti koja nas okružuje.

Dramaturgiju potpisuje Goran Injac, scenografiju Igor Pauška, dok je za kostimografiju zadužena Slavica Janošević.
Ulaznice za 7. Sarajevo Fest, koji traje od 5. do 19. septembra, dostupne su na platformi karter.ba i na blagajni Narodnog pozorišta Sarajevo. Kompletan program dostupan je na zvaničnoj stranici sarajevofest.com.