Povodom informacija koje su potvrđene iz uprave FK Velež da je, uz pomoć dronova i kiseline, oštećen travnjak stadiona "Rođeni", Gradska organizacija SDA Mostar pozvala je nadležne organe, prevashodno Ministarstvo unutrašnjih poslova i Tužilaštvo HNK, da promptno reaguju, utvrde ko su počinioci ovog djela i iste procesuiraju.
- Ono što je prethodilo tome jeste oružani upad u privatni posjed i kuću u kasnim noćnim satima večer prije. Iako je prošlo više od 48 sati od događaja, nalogodavci i počinioci tog krivičnog djela još nisu identificirani, uprkos indicijama, a prije toga i upozorenjima nadležnima. Smatramo kako je posljednjim dešavanjima narušena sigurnosna situacija u Mostaru, pri čemu se obični građani našeg grada osjećaju nesigurno i nezaštićeno od strane onih koji su zaduženi za čuvanje reda i sigurnosti – navode iz GO SDA Mostar.
Zatražili su od MUP-a HNK veće i efikasnije prisustvo policijskih službenika na terenu.
- Jer nesprječavanje, nedjelovanje ili prešutno odobravanje može samo dodatno zakomplikovati sigurnosnu situaciju. Ovakva situacija je prevazišla okvire navijačkog ponašanja te apelujemo na sve relevantne činioce društvenog života Mostara i Hercegovine, a posebno medije da profesionalno izvještavaju i doprinesu smirivanju tenzija. Gradska organizacija SDA Mostar iskazuje svoju punu podršku upravi FK Velež koja je u proteklom periodu ostvarila zapažene rezultate, uključujući i infrastrukturni razvoj Kluba, kao i navijačima i simpatizerima najvećeg kluba u Hercegovini koji su najveća podrška tim rezultatima svih ovih godina – navode iz SDA.
