Nezapamćena tragedija potresla je Trn kod Laktaša gdje je D.D. iz Banje Luke nehotično automobilom udarila svoju majku R.B. koja je od zadobijenih povreda preminula u UKC RS.
Kako je potvrđeno ATV, tragedija se dogodila juče u dvorištu njihove porodične kuće u Trnu. Prema nezvaničnim informacijama D.D. je džipom ”hjundai” u rikverc izlazila iz dvorišta, koje je okruženo visokom živicom, i sumnja se da zbog visine vozila nije uočila majku koja je u čučećem položaju nešto radila oko kuće. Došlo je udara u kojem je R.B. zadobila teške povrede i prevezena je u UKC RS. Nažalost, preminula je nedugo po prijemu u bolnicu.
U PU Banja Luka navode da su policijski službenici, uz saglasnost dežurnog tužioca OJT Banja Luka, obavili su uviđaj.
Uviđaj je obavljen u dvorištu porodične kuće u Trnu gdje je D.D. iz Banje Luke, koja je upravljala automobilom ”hjundai”, ne primjetivši R.B., istu udarila. R.B. je zadobila tjelesne povrede usljed kojih je juče tokom dana preminula u UKC Republike Srpske – navode u PU Banja Luka
Dodaju da je o svemu obaviješteno OJT Banja Luka i naložena je obdukcija tijela tragično preminule žene, koja će biti obavljena u Zavodu za sudsku medicinu Republike Srpske.


