Jovicu Đermanovića (48) iz Banje Luke, koji je osumnjičen da je juče u ovom gradu ubio sugrađanina Savu Čolića (37), Okružno javno tužilaštvo u Banjoj Luci će teretiti za teško ubistvo.
Potvrdili su to izvori Nezavisnih novina, koji dodaju da on najvjerovatnije neće biti predat Tužilaštvu danas, već sutra.
Krivični zakonik bh. entiteta RS je jasan – ukoliko, u međuvremenu, ne dođe do promjene kvalifikacije krivičnog djela, a on bude osuđen, prijeti mu minimalno deset godina, ili kazna doživotnog zatvora.
Savo Čolić ubijen je jučer u dvorištu trgovine sportske opreme “Juventa” u banjalučkom naselju Lauš, kada je ubica u njega ispalio više rafala iz automatske puške.

Za zločin, koji se desio oko 100 metara od Čolićeve kuće, osumnjičen je Đermanović, također iz ovog grada, koji se nakon pucnjave predao policiji, kojoj je navodno rekao: “Ubio sam čovjeka”.
Ubrzo nakon što su se začuli rafali zavladalo je opsadno stanje: brojne policijske patrole odjurile su na mjesto krvavog napada, a stigla je i ekipa Hitne pomoći. Međutim, Čoliću, koji je hicima pogođen po cijelom tijelu, nije bilo spasa.

