Uoči dolaska predsjednika Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donalda Trumpa u Veliku Britaniju, na kraljevskom dvorcu Windsor projektovana je njegova fotografija s optuženim pedofilom Jeffreyem Epsteinom.

Trumpa će kralj Charles ugostiti upravo u dvorcu Windsor, a zbog incidenta s fotografijom uhapšene su četiri osobe.

Policija je u saopćenju navela da su četiri odrasle osobe uhapšene zbog sumnje na "zlonamjernu komunikaciju nakon neovlaštene projekcije" u dvorcu Windsor. Njima je određen i pritvor.

Na zidine dvorca su, osim zajedničke fotografije, projektovane i fotografije Epsteinovih žrtava, vijesti o slučaju, policijski izvještaji kao i pismo koje je Trump napisao seksualnom prestupniku.

Pismo su prethodno objavile demokrate u Predstavničkom domu SAD-a, a Bijela kuća je negirala njegovu autentičnost.

Uoči posjete Trumpa: Na dvorac Windsor projektovali njegove fotografije s Epsteinom

Trump je, navodno, bio prijatelj s Epsteinom prije nego što je postao predsjednik, ali se posvađao s bivšim financijerom godinama prije njegove smrti u zatvoru 2019. godine.

Trumpova posjeta Velikoj Britaniji počinje danas, a zbog njegovog dolaska organizovani su protesti širom zemlje.

Očekuje se da će Velika Britanija i SAD potpisati sporazum o tehnologiji usmjeren na sigurnost.