Zlatar iz Maglaja, Alen Mehinagić, vlasnik radnje ‘AM’, javno je izrazio razočaranje radom policije nakon što mu je iz prodavnice ukradeno zlato i nakit čija se vrijednost procjenjuje na više od 40.000 KM.

'U Tuzli za jedan dan otkriju kriminalce koji su obili kazino, a kod mene se ništa ne dešava. Svi znaju ko su, a niko ništa ne poduzima. Sramota!', kazao je ogorčeni Mehinagić za portal Crna hronika.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona potvrdilo je da je slučaj prijavljen 31. augusta 2025. godine u jutarnjim satima, tačnije u 07:45, kada je vlasnik obavijestio policiju o provali u zlataru smještenu u Tržnom centru Maglaj.

'Tom prilikom otuđena je neutvrđena količina srebrenog nakita i ručnih satova. Uviđaj su izvršili policijski službenici Policijske stanice Maglaj, a istraga o slučaju i dalje traje', navedeno je u saopštenju MUP-a.

Ipak, Mehinagić smatra da se istraga ne vodi dovoljno ozbiljno te naglašava da će, ukoliko nadležne institucije ostanu pasivne, sam pokušati da se izbori za pravdu.