Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić poslije sastanka sa timovima zaduženim za energetsku stabilnost i bezbjednost zemlje rekao je da nema dobrih vijesti u vezi sa Naftnom industrijom Srbije (NIS).

Mi smo očekivali da ćemo da dobijemo licencu za nastavak snabdijevanja naftom naše rafinerije u Pančevu od strane Vlade SAD-a. Mi nismo dobili pozitivnu odluku iz Sjedinenih Američkih Država - rekao je Vučić.

Vučić saopštio užasne vijesti za Srbiju: Nismo dobili licencu, rafinerija prestaje s radom!

Kaže da je iznenađen jer "ne vidi šta su time dobili ni šta su uradili".

Tako će Rafinerija u Pančevu danas, prema ranijim najavama, potpuno prestati da radi. Ovo je snažan udarac na ekonomiju Srbije.

Kazao je da Rusija ne želi prodati vlasnički udio u NIS-u, da interes SAD-a u ovome ne razumije i da u svemu "sada strada samo Srbija".

Stručnjak za energetiku Željko Marković rekao je za RTS da ne očekuje da će licenca stići, kao i da će rafinerija prestati sa radom.

Poručuje i da se može očekivati da će banke uskoro blokirati račune NIS-a, kao i da mu u tom slučaju prijeti stečaj.