U sarajevskom naselju Grbavica, tačnije u ulici Behdžeta Mutevelića, sinoć oko 1:00 sat iza ponoći došlo je do požara u kojem je jedno putničko vozilo u potpunosti izgorilo.

Prema izjavama očevidaca, snažna eksplozija koja je prethodila požaru probudila je i uznemirila brojne stanovnike okolnih zgrada. Vatrogasne ekipe brzo su stigle na lice mjesta i lokalizovale požar, ali je automobil već bio potpuno uništen.

Zapaljen automobil na Grbavici: Građane uznemirila snažna eksplozija

U ovom trenutku još uvijek nije poznato kako je došlo do požara, niti da li se radi o namjernom paljenju. Policijski uviđaj je u toku, a više informacija se očekuje tokom dana.

Ovo je samo jedan u nizu slučajeva paljenja automobila koji su zabilježeni u Sarajevu ove godine, što dodatno izaziva zabrinutost među građanima zbog sve učestalijih incidenata ove prirode, piše Crna Hronika.