NOGOMETNA REPREZENTACIJA BIH U PRIJATELJSKOM MEČU REMIZIRALA PROTIV TURSKE

11 okt | 21:21
Prijateljska nogometna utakmica reprezentacije Turske i Bosne i Hercegovine u Rizeu završena je rezultatom 0:0.

Iako nije bilo golova, prvo poluvrijeme je proteklo u otvorenoj igri s nekoliko prilika na obje strane. U prvom dijelu nešto opasniji bili su nogometaši BiH, koji su imali prilike preko Višće, Zakarića i Cimirota, ali bez uspješne realizacije. Turska je također propustila nekoliko dobrih prilika, posebno u drugom dijelu poluvremena te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom poluvremenu su selektori izvršili izmjene i utakmica je bila dosta zatvorena bez pravih prilika.

Reprezentacija BiH ovaj meč počela je u sastavu: Šehić, Todorović, Nastić, Vranješ, Zukanović, Cimirot, Pjanić, Zakarić, Višća, Krunić, Džeko.

Utakmica je selektoru poslužila kao provjera uoči utakmice Lige nacija protiv Sjeverne Irske, koja je na rasporedu u ponedjeljak u Sarajevu.