MIRALEM PJANIĆ - OD JUNAKA DO TRAGIČARA: GRCI IZVUKLI BOD U ZENICI

26 mar | 22:36

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Zenici remizirala sa Grčkom 2:2 u drugoj utakmici kvalifikacione grupe ”J” za EURO 2020.

Zmajevi su utakmicu na 'Bilinom polju' startali u velikom ritmu i odigrali jedno od najboljih poluvremena u historiji.

Prvo je u 10. minuti za vodstvo naše reprezentacije pogodio Edin Višća, a 5 minuta kasnije majstorskim udarcem Miralem Pjanić je sa 30 metara savladao golmana Vlachodimosa.

U 64. minuti sudija Makkelie pokazao je na bijelu tačku nakon što je Toni Šunjić napravio prekršaj u šesnaestercu.

Samo minut kasnije, Miralem Pjanić je startovao na jednog igrača Grčke, a sudija mu je pokazao direktan crveni karton.

Do kraja utakmice, Grci su dominirali na terenu te golom Kolovosa u 85. minuti izjednačili.

Na tabeli grupe J vodi Italija sa 6 bodova, slijede Grčka i BiH sa po 4, Finska sa 3, te Armenija i Lihtenštajn sa nijednim osvojenim bodom.

Narednu utakmicu Zmajevi igraju u Finskoj 08. juna, a 11. juna gostovat će favoritu grupe Italiji.