MANCHESTER UNITED RAZBIO HELSEA NA OLD TRAFFORDU

11 aug | 19:29

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu u prvom kolu Premiershipa ekipu Chelseaja rezultatom 3:0 i tako najavili velike stvari u novoj sezoni.

Da će utakmica biti odlična moglo se naslutiti na osnovu prvih nekoliko minuta budući da je Abraham pogodio stativu Unitedovog gola, dok je Kepa odbranio udarac Martiala iz sjajne pozicije.

Domaći su poveli u 18. minuti, a strijelac je bio Rashford iz penala. Prethodno je očajni Zouma neoprezno startovao upravo na mladog napadača, a sudija Taylor je nakon VAR provjere pokazao na jedanaesterac.

Do odlaska na odmor Chelsea je mogao izjednačiti pa čak i preokrenuti rezultat. U 38. minuti Barkleyev udarac De Gea je odbranio nogom, a dvije minute kasnije Emerson je neobranjivo pucao, ali je njegov udarac završio na istoj stativi koju je ranije pogodio Abraham.

I u nastavku je Chelsea opasno prijetio, a najbolju priliku propustio je Emerson u 56. minuti kada je De Gea spasio United.

A onda su uslijedile kazne za promašaje. U 65. minuti Martial je bio brži od odbrane gostiju i postiže pogodak za veliku prednost Uniteda, a samo dvije minute kasnije raspoloženi Rashford golom praktično zaključuje derbi.

Konačnih 4:0 postavio je James devet minuta prije kraja meča.

(Hayat / Foto: Arhiva)

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.