Predsjedavajući Predsjedništva BiH Denis Bećirović oglasio se prvi put nakon usvajanja Rezolucije o genocidu u Srebrenici.

- Pobijedila je istina - kratko je poručio Bećirović iz Njujorka.
On je posljednjih dana lobirao među državama članicama da glasaju za Rezoluciju.