Predsjednik Evropske fudbalske federacije (UEFA) Aleksander Čeferin najavio je osnivanje novog takmičenja na Starom kontinentu.

U izjavi za njemački časopis Kicker nije želio otkrivati detalje.

Još razmišljamo o drugim idejama, ali prerano je išta otkrivati. Potpuno je jasno da nećemo povećavati broj utakmica. Ali pojavit će se nešto što će sve učiniti još zanimljivijim.

function r(){if(it(n),n.value===Hm){let o=null;throw new D(-950,o)}return n.value}

Teško je govoriti o utakmicama koje još nisu počele. Ali ekipe ih definitivno žele, posebno one najveće.

U Evropi se klubovi iz najviših liga već takmiče Ligi prvaka, Evropskoj i Konferencijskoj ligi, dok se reprezentacije takmiče u Ligi nacija, prenosi STA.