Dojava je stigla jutros u 8:15 sati, a kako se saznaje, neko je poslao poruku na Instagram profil direktorice škole.


“U školi je postavljena eksplozivna naprava”, navodno je pisalo u poruci.






Direktorica je odmah pozvala policiju, a na lice mjesta je upućeno odjeljenje UKP-a Jedina policije za specijalnu podršku i pripadnici osjeka za kriv tehniku i forenziku, te kontra diverzionu zaštitu.

“O događaju je upoznat i dežurni Kantonalni tužilac.
Škola je po prijavi ispražnjena prije poduzetih aktivnosti, nakon pregleda i uviđaja ustanovljeno je da se radi o lažnoj dojavi”, potvrđeno je iz MUP-a TK.