Ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine Sevlid Hurtić posjetio je Bosansku Gradišku, a povod je realizacija Projekta izgradnje komunalne i socijalne infrastrukture na prostorima gdje žive raseljena lica i povratnici.

U okviru tog projekta, sredstva za igradnju kanalizacije u povratničkoj ulici Save Šumanovića osigurana su 2023. godine.

Uz provedene potrebne procedure, tada je potpisan i Ugovor o izvođenju radova na izgradnji kanalizacicje u toj ulici, nakon čega su stečeni uslovi za uvođenje izvođača u posao.

- Obzirom da je Bosanska Gradiška dobila određena sredstva od Ministarstva, zbog početka realizacije projekta danas smo tu. Svojim dolaskom informisao sam sve o postojećim projektima i aktivnostima Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice BiH, naročito o grantovima koji se odnose na infrastrukturu i romsku populaciju - kazao je Hurtić, kojem je upriličen prijem u prostorijama Gradske uprave, saopćeno je iz njegovog kabineta.