Osmog dana eskalacije sukoba između Izraela i Irana, izraelske snage su u subotu rano ujutro pokrenule novi val zračnih udara na iranski glavni grad Teheran. Izraelska vojska saopćila je da su napadi izvedeni kao odgovor na ranije lansiranje iranskih projektila prema teritoriji Izraela.
Prema navodima izraelskih odbrambenih snaga, meta operacije bili su vojni ciljevi u i oko iranske prijestolnice, dok su istovremeno aktivirani sistemi protuzračne odbrane zbog novih prijetnji koje dolaze iz Irana.
Iran mijenja taktiku i šalje poruke regionu

U jeku najnovije eskalacije, iz iranskog političkog vrha stižu poruke koje nagovještavaju moguću promjenu taktičkog pristupa. Zamjenik šefa ureda predsjednika Irana Masuda Pezeškiana izjavio je za Al Jazeeru da je predsjednik uputio jasnu poruku državama u regionu.
Prema njegovim riječima, Iran neće napadati zemlje koje ne učestvuju u američkim napadima na njegovu teritoriju. Istovremeno je naglašeno da se Iran, kako tvrdi, nikada neće pokoriti pritiscima ili prisili.
Iranske vlasti poručuju i da će njihove oružane snage odlučno odgovoriti na svaku agresiju koja bi mogla biti pokrenuta s američkih vojnih baza raspoređenih širom regiona.
Novi raketni napadi prema Izraelu
U međuvremenu, izraelska vojska saopćila je da je detektovala nove projektile lansirane iz Irana prema izraelskoj teritoriji. Prema informacijama Izraelskih odbrambenih snaga (IDF), sistemi protuzračne odbrane odmah su aktivirani kako bi presreli dolazeće prijetnje.
Istovremeno su vlasti izdale upozorenja stanovništvu putem mobilnih telefona, pozivajući građane da se odmah sklone u zaštićene prostore i skloništa.

