On je, na pitanje novinara, komentarisao odluku da Republika Srpska kreće s formiranjem svoje granične policije.

RS je ranije imala svoju graničnu policiju, kao i FBiH. Kako je došlo do Granične policije BiH - na neustavan način", tvrdi Košarac.

On smatra kako "RS ima pravo na to" te kako "Dejton i Ustav to garantuju" te kako su predstavnici RS-a ranije željeli razgovarati o tome.

function r(){if(it(n),n.value===Hm){let o=null;throw new D(-950,o)}return n.value}

Na pitanje o tome je li opasno to da se radi, on odgovara kako se "radi na demokratski način" te da nije potrebno dizati tenzije.

Nije opasno jer se to donosi u institucijama, legalno, demokratski", zaključio je on.

Novinarima je poručio i kako je njemu primarna politika RS-a.