Legendarni američki golman, Tim Howard, komentarisao je poraz SAD od Turske ali je i najavio susret sa BiH u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva.
„Turska je sada u avionu za svoju zemlju, a naši momci će se probuditi bez potrebe da navijaju alarm. Znate šta smo dobili? Naša četiri najbolja igrača očistila su žute kartone, najbolji nogometaš odigrao je 30 minuta i izgledao odlično, a igrači koji možda nikada ranije nisu nastupili na Svjetskom prvenstvu dobili su vrijedne minute. Uz to, ovakve teške utakmice mnogo znače za razvoj ekipe. Odigrati kvalitetan meč, a ne ostvariti rezultat koji ti u suštini nije presudan, za mene je uspjeh.“
Kazao je kako mu je zasmetala reakcija ljudi nakon poraza od Turske.
„Igramo toliko dobro da su ljudi odmah počeli govoriti: 'O, Bože, nećemo osvojiti prvenstvo jer smo izgubili jednu utakmicu.' Mi smo sasvim dobro. Sve je pod kontrolom.“
Potom se osvrnuo na susret koji će SAD odigrati sa BiH u noći sa srijede na četvrtak u 2 sata ujutro po centralnoevropskom vremenu.
„A Bosna? Lendon i ja ćemo još razgovarati o tome. Ali iskreno, bolje im je da ni ne sjedaju u avion za San Francisco, jer će reprezentacija SAD-a učiniti sve da ih propisno razbije, zapeti će protiv njih.“
