Napadač Bosne i Hercegovine Jovo Lukić imao je čast da bude prvi strijelac za našu reprezentaciju na Svjetskom prvenstvu.

Ima anegdota, rekli su mi to igrači, mislio sam da me zezaju, ali kasnije pogledam, stvarno istina. Lijep je osjećaj biti u historiji Mundijala. Jesam, ja ne znam, meni se utisci još nisu slegli, ne znam šta da kažem. Ovo sve kao da je san. Bio mi je san da zaigram na Svjetskom prvenstvu, zaigrao sam i dao gol za svoju državu. Što se mene tiče, mogu sutra umrijeti - rekao je Lukić za Vijesti.

Bosna i Hercegovina će u Salt Lake Cityju odraditi ukupno tri treninga, a u Los Angelesu će igrati meč drugog kola grupe B protiv Švicarske.