Peter Magyar, čelnik stranke Tisa, iznio je svoje viđenje vanjske politike, ističući privrženost Mađarske Evropskoj uniji i NATO-u te je optužio dosadašnju vlast za uništavanje dokumenata.

U obraćanju javnosti naglasio je kako je EU mirovni projekt, uprkos "lažima podle vlasti", te je obećao da će u Bruxellesu zastupati mađarske interese čvrsto, ali iskreno i kompromisno.

Magyar je iznio i teške optužbe na račun ministra vanjskih poslova Pétera Szijjártóa, tvrdeći da se u ministarstvu uništava važna dokumentacija, prenosi Index.

Mnogi su mislili da je Péter Szijjártó nestao jer ga se nije vidjelo tokom govora Viktora Orbána. Uvjeravam sve, on je ovdje. Danas u 10 sati pojavio se u Ministarstvu vanjskih poslova, onom u koje su ranije upali ruski hakeri. U društvu Eszter Gyarmati i svojih najbližih suradnika upravo uništava dokumente povezane sa sankcijama Rusiji. To se upravo sada događa u Mađarskoj - izjavio je.