Mađarski premijer Viktor Orbán obratio se učesnicima konferencije CPAC Hungary u Budimpešti, gdje je u svom govoru izdvojio lidera SNSD-a Milorad Dodik i uputio mu riječi podrške.

Na samom početku obraćanja, Orban je pozdravio Dodika i zahvalio mu na dolasku, ne štedeći riječi hvale za njegov politički put i izazove s kojima se suočavao.

Moji prijatelji, on istinski zaslužuje titulu čovjeka koji je preživio sve. Američke sankcije, njemačku iznudu, bosanskohercegovačku ucjenu. Vjerujte mi, mi bismo doživjeli kolaps sa samo pola toga što se njemu desilo, ali on nije. Hvala ti puno, Milorade što si danas među nama.

Orban pozdravio i hvalio Dodika na skupu u Budimpešti

S druge strane, Dodik se oglasio putem društvenih mreža, gdje je uputio poruku podrške Orbanu i njegovoj političkoj opciji. Osvrnuo se na veze između Mađarske i bh. entiteta RS, naglašavajući zajedničke stavove i bliske odnose.

Mađarska i RS dijele iste vrijednosti i zato su naši odnosi prijateljski i čvrsti. Orban je dokazao da je lider koji ima hrabrosti da štiti nacionalne interese i slobodu svog naroda i zato mu želim uspjeh na predstojećim izborima", napisao je Dodik na društvenoj mreži X, sa sjedištem u SAD-u.

(Foto: Anadolija)