Više o postcovidu razgovarali smo u emisiji „Anatomija života“ s šefica Neurološke službe Opće bolnice Konjic dr. Zehra Halilović-Begić.
Epidemija neuroloških simptoma je evidentna.
- Nakon jedne strašne borbe sa covidom koja je djelimično uzrokovana psihičkim stanjem pacijenata, ali djelimično i oštećenjima koja su nastala u jednom organskom smislu, kod ljudi koji su bolovali covid, osobitno ako su imali teži oblik covida. Imamo vrlo česten neurološke ismptome - pojasnila je dr. Halilović-Begić.
Koji su to simptomi i kako preventirati? Pogledajte u nastavku.
Magazin
Osjetimo li postcovid simptome? Dr. Halilović-Begić u Anatomiji života pojasnila
Covid je ostavio mnoge posljedice, neke i danas osjetimo.
