U Domu zdravlja na Novom Beogradu u utorak je došlo do incidenta kada je jedan pacijent pretukao medicinsku sestru, nezvanično saznaje “Blic”.

Prema prvim nezvaničnim informacijama, sestra je završila sa povredama glave, pregledana je u Urgentnom centru i puštena na kućno liječenje.

Kako je ispričao očevidac za “Blic”, incident se dogodio prekjuče u Domu zdravlja kada je pacijent došao u suprotnu smjenu da uzme terapiju, jer se uspavao.

Pacijent je trebalo da uzme terapiju u prvoj smjeni, ali se navodno uspavao, pa je došao u suprotnu smjenu. Zbog velike gužve, medicinska sestra mu je rekla da dođe sutra, što je on odbio i počeo da pravi problem – priča izvor.

Kako navodi izvor, medicinska sestra je otišla da pozove obezbjeđenje, kada ju je pacijent napao i oborio na pod.

Osoblje je pokušalo da ga smiri, ali kako je nastavio da galami i pravi nered, jedna medicinska sestra krenula je do obezbjeđenja da ih pozove da ga izvedu napolje. Međutim, on je ustao i udario je pesnicom u glavu, oborio na pod i počeo da šutira. Obezbjeđenje je stiglo i savladalo pacijenta, nakon čega je pozvana policija – priča izvor.

Pacijent pretukao medicinsku sestru zato što mu je rekla da po terapiju dođe sutra

Izvor je otkrio još detalja.

Dok se čekao dolazak policije, pacijent je uspio da izađe iz Doma zdravlja i ode. Obzirom da je poznat identitet pacijenta, policija ga je navodno tražila i na adresi stanovanja, ali ga nisu pronašli. Pacijent je dan nakon incidenta ponovo došao u Dom zdravlja kao da se ništa nije desilo i uredno uzeo terapiju – priča izvor “Blica”.

Prema nezvaničnim informacijama, pacijent se liječi od bolesti zavisnosti.

MUP je o incidentu obaviješten u utorak u 14.46 i da je za ovaj slučaj zaduženo Treće osnovno javno tužilaštvo.

Podsjetimo, sličan incident u istom Domu zdravlja dogodio se i početkom aprila kada je pacijent davio doktoricu zato što nije bilo slobodnog termina za pregled, prenosi Blic.