Hrvatska nogometna reprezentacija u utakmici 1. kola grupe L na Svjetskom prvenstvu u Dallasu je pred 70.389 gledatelja izgubila od Engleske sa 2-4 (2-2).

Englesku je u vodstvo doveo Harry Kane u 12. minuti iz penala, izjednačio je Martin Baturina u 36. minuti, da bi novu prednost Engleskoj još jednom osigurao Kane u 42. minuti.

Na 2-2 izjednačio je Petar Musa u petoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela.

Početkom nastavka, već u 47. minuti za novo vodstvo Engleske pogodio je Jude Bellingham da bi Marcus Rashford u 85. minuti povisio na 4-2.

Od 1 sat u drugom dvoboju ove skupine u Torontu će igrati Gana i Panama.

Hrvatska će sljedeći susret igrati protiv Paname u Torontu 24. juna,dok će u 3. kolu protiv Gane igrati 3 dana kasnije u Philadelphiji.