Amir Pašić Faćo, poznat javnosti po brojnim incidentima, suočit će se s presudom 2. jula u 13:30 sati pred nadležnim sudom. Njegov advokat Nikica Gržić potvrdio je da će tada biti izrečena odluka u predmetu u kojem je Pašić optužen za psihičko nasilje putem informaciono-komunikacijskih tehnologija.
Vrijeđao više osoba
Optužnica ga tereti da je vrijeđao više javnih ličnosti, među kojima su novinarke Rabija Arifović, Dalija Hasanbegović-Konaković, zatim Borka Rudić, Mirza Vranj, zamjenica državnog ministra Duška Jurišić, kao i ministar unutrašnjih poslova FBiH Ramo Isak.
Podsjećamo, Pašić se nalazi u pritvoru od oktobra prošle godine, kada je uhapšen u Mostaru. Pored ovog slučaja, protiv njega je potvrđena i optužnica za ugrožavanje sigurnosti Ajdina Brkovića. U tom predmetu dokazni postupak je završen, a preostalo je još iznošenje završnih riječi prije donošenja presude.
Očekuje se da će odluka 2. jula biti važan pokazatelj odnosa pravosuđa prema nasilju i prijetnjama koje se šire putem digitalnih kanala, naročito kada su mete novinari i javni službenici.
